Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Light Output | 1800 lm |
| Solar Panel Power | 50 W |
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| IP Rating | IP66 |
| Battery Capacity | 12 Ah |
| Working Time | 12 h |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Brand | SS Enterprises |
| Input Voltage | 12.8 V |
| Lighting Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 15 W |
| Power Source | Solar |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Brand | SS Enterprises |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 12.8 V |
| Body Material | Metal |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Solar |
| Wattage | 18 W |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Brand | SS Enterprises |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 12.8 V |
| Body Material | Metal |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Solar |
| Wattage | 20 W |
Keeping track with latest market trends we are devotedly engaged in offering a wide assortment of 20W Semi Integrated Solar Street Light
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Brand | SS Enterprises |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 12.8 V |
| Body Material | Metal |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Solar |
| Wattage | 24 W |
Keeping track with latest market trends we are devotedly engaged in offering a wide assortment of 24W Semi Integrated Solar Street Light
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Brand | SS Enterprises |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 12.8 V |
| Certification | RoHS |
| Body Material | Metal |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Solar |
| Wattage | 12 W |
Keeping track with latest market trends we are devotedly engaged in offering a wide assortment of 12W Semi Integrated Solar Street Light