Product Details:
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Voltage | 12V |
| Lighting Color | Cool White |
| Length | 2 Feet |
| Color Temperature | 6500K |
| Body Material | Aluminum |
| Material | Plastic |
| Power Consumption | 7 W |
| Brand | OEM |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Keeping track with latest market trends we are devotedly engaged in offering a wide assortment of 7W DC LED Tube Light
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Voltage | 12V |
| Length | 2 Feet |
| Body Material | Plastic |
| Material | Plastic |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Tube Base Type | T5 |
| Power Consumption | 6 W - 10 W |
| Brand | OEM |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
Keeping track with latest market trends we are devotedly engaged in offering a wide assortment of 9W DC LED Batten