Product Details:
| Power Rating | 50 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 3.5 kg |
| Light Color | Wite |
| Country of Origin | Made in India |
| Battery | 12.8 V |
We are engaged in offering 50w semi integrated Light product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
Product Details:
| Power Rating | 9W to 36W |
| Certification | ISI |
| Light Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | SS Enterprise |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |
| Certification | RoHS |
| Sensor | Yes |
Solar led street light stand alone
Product Details:
| Wattage | 5OW TO 200W |
| IP Rating | IP65 |
| Model Name/Number | SS LED |
| Beam Angle | 180 |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Light Block Color | Pure White |
| Brand | SS Enterprises |
| Power | 60 W |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Solar |
We are engaged in offering High Mast Solar Street Light System product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
Product Details:
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Bulb Power | 50W |
| Voltage | 210 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Power | 12 W |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Material | Metal |
| Input Voltage | 220 V |
| IP Rating | IP33 |
| Lighting Color | Cool |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering 12w semi integrated solar street light product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients