Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Body Material | Metal |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | ss enterprises |
| Model Name/Number | sse20wn |
| Input Voltage | 12 V |
| Power | 20 W |
| Country of Origin | Made in India |
Keeping track with latest market trends we are devotedly engaged in offering a wide assortment of 20W Solar LED Street Light Normal Driver.
voltage:- 11.1v/12.8v/12v
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Type | Integrated |
| Brand | SS Enterprises |
| Lighting Type | LED |
| Weight | 3 kg |
| Solar Power | 8 W |
| Power Source | Solar |
| Wattage | 30 W |
| Country of Origin | Made in India |
Keeping track with latest market trends we are devotedly engaged in offering a wide assortment of 30W Solar LED Dimming with Motion Sensor Street Light
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Input Voltage | 230 V |
| Usage/Application | Street Light |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Solar |
Keeping track with latest market trends we are devotedly engaged in offering a wide assortment of 50W Solar LED Street Light With And Without Dimming
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Type | Street Light |
| Brand | SS Enterprises |
| Lighting Type | LED |
| Weight | 2.5 kg |
| Solar Power | 250 W |
| Power Source | Solar |
| Wattage | 50 W |
| Country of Origin | Made in India |
Keeping track with latest market trends we are devotedly engaged in offering a wide assortment of 50W Solar Led Street Light
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 12.8 V |
| Model Name/Number | sse24wm |
| IP Rating | IP66 |
| Brand | SS Enterprises |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 24 W |
Keeping track with latest market trends we are devotedly engaged in offering a wide assortment of 24W Solar Street Lights
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Power Rating | 30 Watt |
| Certification | RoHS |
| Weight | 1.5 kg |
| Light Color | Cool |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Acrylic Glass |
We are engaged in offering 36w Semi Integrated Solar Street Light product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients