Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage/Application | Street Light |
| Brand | SS Enterprises |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 230 V |
| Body Material | Ceramic |
| IP Rating | IP33 |
| Lighting Color | White |
| Frequency | 50 Hz |
| Battery Voltage | 230 V DC |
| Country of Origin | Made in India |
9w to 30w solar semi integrated solar street light with inbuilt lithum fero battery with 5 y
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Type | Street Light |
| Brand | SS Enterprises |
| Lighting Type | LED |
| Load Power | 15 W |
| Suitable For | Outdoor |
| Weight | 3 kg |
| Body Material | Ceramic |
| Power Source | Solar |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | White |
| Frequency | 50 Hz |
| Battery Capacity | 12.8 V |
| Country of Origin | Made in India |